Følg os på
Søg

STOR­KREDS­BESTYREL­SER:

BORNHOLMS STORKREDS

Tor Madsen

Tor Madsen

FORMAND

Selvstændig, Gudhjem

Email: bornholm@moderaterne.dk
Charlotte Jakobsen

Charlotte Jakobsen

Kasserer

Funktionsleder, Rønne

Jens Ollgaard Rasmussen

Jens Øllgaard Rasmussen

Bestyrelsesmedlem

Politiassistent i Forebyggelsesenheden, Rønne

Stine Maureen Rosenkvist

Bestyrelsesmedlem

Lektor, Gudhjem

FYNS STORKREDS

Michael Behrens Slot

Formand

COO, Tommerup

Lars Petersen

Lars Petersen

Bestyrelsesmedlem

COO, Nyborg

H.C. Hidalgo Wulff

Bestyrelsesmedlem

Tandlæge/direktør, Svendborg

Jeppe Sebastian Lethansen

Jeppe Sebastian Lethansen

BESTYRELSESMEDLEM

CEO, Svendborg

Jesper Slott

Jesper Slott

BESTYRELSESMEDLEM

Løsningsarkitekt, Tommerup

Andreas Lausen

BESTYRELSESMEDLEM

Fuldmægtig, Middelfart

Lone Gunnø Berlin

Lone Gunnø Berlin

BESTYRELSESMEDLEM

Chefsekretær, Odense NV

Maj-Britt Hansen

Maj-Britt Hansen

BESTYRELSESMEDLEM

Sygeplejerske, Bagenkop

René Dueholm Caspersen

BESTYRELSESMEDLEM

Managing Director, Middelfart

Carsten Damgaard Møller

Carsten Damgaard

BESTYRELSESMEDLEM

Vicevært, Middelfart

Per Janus Böhme

BESTYRELSESMEDLEM

Skibsførerstuderende, Svendborg

René Dueholm Caspersen

BESTYRELSESMEDLEM

Managing Director, Middelfart

Kristian Brøndum

BESTYRELSESMEDLEM

CTO, Odense C

Jacob Hollingdal

BESTYRELSESMEDLEM

lærervikar / stud, økonomi og politik, Otterup

Brian Lange

BESTYRELSESMEDLEM

Studerende, Langeskov

KØBEN­HAVNS OMEGNS STOR­KREDS

Jesper Madirazza-Marcussen

Formand

Restauratør, Hellerup

Renè Karas Filtenborg

Bestyrelsesmedlem

Partner ES entreprise, Hellerup

Jens Kjaersgaard

Jens Kjærsgaard

Bestyrelsesmedlem

Ejendomsinspektør, Hellerup

Atle Sommer

Atle Sommer

BESTYRELSESMEDLEM

Senior policy officer, Søborg

Frederik Urban Lau Petersen

Frederik Urban Lau Petersen

BESTYRELSESMEDLEM

Universitetsstuderende, Rødovre

Fie Ørum

Fie Zwicky Ørum

BESTYRELSESMEDLEM

Revisor cand.merc.aud, Kongens Lyngby

Bo Zwicky Ørum

BESTYRELSESMEDLEM

Statsautoriseret revisor, Kongens Lyngby

Benjamin Heede

Benjamin Heede

Bestyrelsesmedlem

Projektleder, Ballerup

Pernille Vedel Jamil

Bestyrelsesmedlem

Direktør, Hellerup

Peter Sylvester Iversen

BESTYRELSESMEDLEM

Head of HR hos DRIVR, Herlev

Majbritt Skytte

Bestyrelsesmedlem

Accountant (FLC), Ballerup

Oskar Milo

BESTYRELSESMEDLEM

studerende, Dyssegård

Jonatan Wissing

BESTYRELSESMEDLEM

Entreprenør, Gentofte

Max Minor

BESTYRELSESMEDLEM

Respiratorisk hjælper, Glostrup

Line Christoffersen

BESTYRELSESMEDLEM

Front Office Manager, Høje Taastrup

KØBEN­HAVNS STOR­KREDS

HENRIK VEDEL

Henrik Vedel

Formand

Administrerende direktør, København K

Yvonne Barnholdt

Yvonne Barnholdt

Næstformand

Rådgiver og ekstern lektor, Frederiksberg

Søren Thomsen

Kasserer

Valby

Katja Piecko

Sekretær

Koordinator, Valby

Rune Domsten

Rune Domsten

BESTYRELSESMEDLEM

CEO, Brønshøj

Niels Svoger Panum Have

Niels Svoger Panum Have

BESTYRELSESMEDLEM

Selvstændig, København SV

Jesper Hjoellund

Jesper Hjoellund

BESTYRELSESMEDLEM

Marketing chef, København S

Rikke Schmidt Kjærgaard

Rikke Schmidt Kjærgaard

BESTYRELSESMEDLEM

Administrerende direktør, København K

Christian Harpøth

Christian Harpøth

BESTYRELSESMEDLEM

Journalist, København S

Henrik Westermann

Henrik Westermann

BESTYRELSESMEDLEM

Advokat, København K

Sarah Fourian

Sarah Fourian

BESTYRELSESMEDLEM

Social Media Marketing, Fourian, København S

Erik de Jonquières

BESTYRELSESMEDLEM

Senior Relationship Manager, København Ø

Ida Wennergaard

BESTYRELSESMEDLEM

Studerende, København S

Anastasia Valentin Rasmussen - København

Anastasia Valentin Rasmussen

Bestyrelsesmedlem

Selvstændig, Hellerup

Kristian Arpe-Møller

Bestyrelsesmedlem

Restauratør, København V

Pernille Møller Seierup

BESTYRELSESMEDLEM

Børnefaglig konsulent, København NV

Nawar Salman

BESTYRELSESMEDLEM

København NV

NORD­JYLLANDS STOR­KREDS

Rasmus Larsen

Rasmus Larsen

Formand

Selvstændig - skibsreder, Skagen

Jørn Kamstrup Pedersen

NÆSTFORMAND

Pensioneret tømrermester, studerende, Nykøbing Mors

Maria Rachel Kiefert

Kasserer

Folkeskolelærer/ tidl. Revisor, Vadum

Rikke Høgh

Rikke høgh Pedersen

BESTYRELSESMEDLEM

Selvstændig, Aalborg

Annette Sørensen

Annette Sørensen

BESTYRELSESMEDLEM

Sagsbehandler/plejemor, Fjerritslev

Rolf gravesen

Rolf Gravesen

BESTYRELSESMEDLEM

Projektleder - byggebranchen, Nørresundby

Allan Frederiksen

BESTYRELSESMEDLEM

Pensionist, Nibe

Simon Pape

BESTYRELSESMEDLEM

Head of Marketing, Aalborg SØ

Tina Dahl Mortensen

Tina Dahl Mortensen

BESTYRELSESMEDLEM

Ergoterapeut - Direktør, Hjallerup

Henning Bøgh Andersen

BESTYRELSESMEDLEM

AC-fuldmægtig (cand.oecon.), Aalborg SØ

Eva Lund Eriksen

Eva Lund Eriksen

Bestyrelsesmedlem

Projekt Manager, Støvring

Mads Sahl Torjusen

BESTYRELSESMEDLEM

Studerende, Aalborg

Karsten Egelund

BESTYRELSESMEDLEM

Saltum

Laura Virginie Jersborg

BESTYRELSESMEDLEM

Studerende, Aalborg

NORD­SJÆLLANDS STOR­KREDS

Jacob Levin Svendsen

Jacob Levin Svendsen

Formand

Direktør, Hellebæk

Henrik Oryé

BESTYRELSESMEDLEM

Politikommisær, forfatter & foredragsholder, Birkerød

Jens Meyer

Jens Meyer

Bestyrelsesmedlem

Journalist, Hillerød

Per Serup Nordsjælland

Per Serup

BESTYRELSESMEDLEM

Key Account Manager, Helsinge

Clau Lagdefoged, Global Key Account Director, Hørsholm

Claus Ladefoged

BESTYRELSESMEDLEM

Global Key Account Director, Hørsholm

Bjarne Holder

BESTYRELSESMEDLEM

Tidligere direktør/ chefkonsulent, Værløse

Peter Johansen

Peter Johansen

BESTYRELSESMEDLEM

Direktør /ejer (Vindmølle specialist), Holte

Annette Hansen

BESTYRELSESMEDLEM

Konsulent indenfor bæredygtighed og arbejdsmiljø, Birkerød

Claudia Ranneries

BESTYRELSESMEDLEM

Specialkonsulent, Smørum

anita haag

Anita Haag

BESTYRELSESMEDLEM

Leder af sundhed og træning, Værløse

John Finding

John Finding

BESTYRELSESMEDLEM

Pensionist og kursusleder, Helsingør

SJÆLLANDS STORKREDS

Poul_Henrik_Prahl

Poul Henrik Prahl

Formand

Landmand, Kalundborg

Malene Snedgaard

Malene Louise Snedgaard

NÆSTFORMAND

Kontorchef, Haslev

Betina Kastrup

Betina Kastrup

SEKRETÆR

Dir., selvstændig, Roskilde

Nina Andersen

Kasserer

Morten Opstrup Asmussen

BESTYRELSESMEDLEM

Koordinator, Haslev

Jesper Skorstensgaard

Jesper V. Skorstengaard

BESTYRELSESMEDLEM

Direktør, København Ø

mikael olesen

Michael Olesen

BESTYRELSESMEDLEM

Fuldmægtig, Store Merløse

Brian Bo Rasmussen

Brian Bo Rasmussen

Bestyrelsesmedlem

Projektleder, Præstø

Gitte Møller

BESTYRELSESMEDLEM

Sales & Process manager, Jyllinge

Christian Palmelund

BESTYRELSESMEDLEM

Chefkonditor, Roskilde

Irene Andersen

Bestyrelsesmedlem

Sagsbehandler, Køge

SYDJYLLANDS STORKREDS

Anders Skovbølling

Anders Skovbølling

Formand

Adm. Direktør, Vejen

Ingvar Jensen

Ingvar Jensen

Næstformand

Selvstændig, Vejle Ø

Irene Gärtner

Irene Gärtner

Sekretær

Kontorfunktionær, Gråsten

Agnes Johannesen

Agnes Johannesen

Kasserer

Daglig leder og regnskabsfører, Vejen

Per Rask Jensen

Per Rask Jensen

BESTYRELSESMEDLEM

Forretningsudvikler, Varde

Tine Lindbæk

BESTYRELSESMEDLEM

Sygeplejerske, Rødekro

Christina Duedahl Jensen

BESTYRELSESMEDLEM

kundekonsulent, Kolding

Anders Boe

BESTYRELSESMEDLEM

Specialpædagogik og musikunderviser, Esbjerg

Bjarne Bloch

BESTYRELSESMEDLEM

Medical advisor, Egtved

Preben Thorsen

Preben Thorsen

BESTYRELSESMEDLEM

Fødevarekoordinator, Sønderborg

Benny Thomsen

BESTYRELSESMEDLEM

Pensioneret skoleleder, forstander, Ribe

Andreas Raben Sørensen

BESTYRELSESMEDLEM

Studerer bioteknologi, Fredericia

VESTJYLLANDS STORKREDS

Jens Kodbøl Jørgensen

Formand

Selvstændig, Herning

Ester Tea Thomsen

BESTYRELSESMEDLEM

Pensionist, Tjele

Mogens Friis

BESTYRELSESMEDLEM

Silkeborg

Jesper Friis Gammelmark

Jesper Gammelmark

BESTYRELSESMEDLEM

Direktør, Struer

Svend-Erik Overgaard

BESTYRELSESMEDLEM

Pensionist, Skals

Jens Christian Christensen

BESTYRELSESMEDLEM

Skovejer/entreprenør, Tarm

Allan Wolff

BESTYRELSESMEDLEM

IT specialist, Bording

Morten Secher

BESTYRELSESMEDLEM

Viborg

Lars Birk

BESTYRELSESMEDLEM

Direktør, Herning

Morten Bøggild

BESTYRELSESMEDLEM

Holstebro

Claus Ottosen

BESTYRELSESMEDLEM

Hvide Sande

Knud P. Pedersen

BESTYRELSESMEDLEM

Holstebro

ØSTJYLLANDS STORKREDS

Gitte Møller Højlund

Gitte Møller Højlund

Formand

HR-konsulent, Aarhus N

Morten Kvist

Morten Kvist

BESTYRELSESMEDLEM

Restauratør, Horsens

Jens Klausen

Jens Klausen

BESTYRELSESMEDLEM

Selvstændig, Horsens

Kim Wodstrup

BESTYRELSESMEDLEM

Rådgiver & Freelance coach, Skanderborg

Charlotte Brammer

Charlotte Brammer

BESTYRELSESMEDLEM

Indkøber, Aabyhøj

Jakob Wadsager

Jakob Wadsager

BESTYRELSESMEDLEM

Studerende, Aarhus C

Max Manøe Bjerregaard Østjylland

Max Manøe Bjerregaard

BESTYRELSESMEDLEM

Studerende, Risskov

Thomas Hornebo

Thomas Hornebo

BESTYRELSESMEDLEM

Entreprenør, Aarhus C

Nick Egeris Hauborg

BESTYRELSESMEDLEM

Salgsksonsulent , Århus V

Anna Larsen

BESTYRELSESMEDLEM

Ledig, Horsens

Jes Appel

Jes Bach Appel

BESTYRELSESMEDLEM

Marketing and Ecommerce Manager, Odder